Kıbrıs

KKTC Önemli Telefon Numaraları

onemli-telefonlar1Acil Telefon Numaraları

Polis İmdat: 155

Yangın: 199

Acil Sağlık: 112

Yangın: 177

Telefon Arıza: 161

Sahil Güvenlik: 158

Meteoroloji: 166

Elektrik Arıza: 188

 

Polis

Lefkoşa:        (+90 392) 228 33 11     (+90 392) 228 54 41
Gazimağusa:   (+90 392) 366 53 10     (+90 392) 366 28 76
Girne:            (+90 392) 815 21 25     (+90 392) 815 22 54
Güzelyurt:      (+90 392) 714 21 40     (+90 392) 714 21 25
Lefke:           (+90 392) 728 72 56     (+90 392) 728 77 57

 

Hastaneler

Lefkoşa, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastahanesi: (+90 392) 228 5441
Gazimağusa Devlet Hastahanesi: (+90 392) 366 5328
Girne, Dr. Akçiçek Hastahanesi: (+90 392) 815 2266
Güzelyurt, Cengiz Topel Hastahanesi: (+90 392) 723 6329

KKTC Havalimanları

Ercan Havalimanı:   (+90 392) 231 46 50 - (Şu an faaliyette olan tek Havalimanıdır)    
Geçitkale Havalimanı:  (+90 392) 373 34 16

Deniz Ulaşımı

Akgünler Denizcilik: (+90 392) 81 56002, Yeni Liman, Girne.

Kibris Mavi Köşk

mavi-kosk-05Kıbrısa Tatile geldiğiniz zaman mutlaka görmeniz gereken yerlerden bitanesi, muhteşem mimarisi ve esrarengiz hikayesiyle Mavi Köşktür.

Kıbrısta Mavi Köşk , 1957 yılında ORTA DOĞU'NUN EN BÜYÜK SİLAH TÜCCARI olan İtalyan asıllı rum Paulo Paolides tarafından inşa edilmiştir. Paulo Paolides , Kıbrıs doğumlu olup, dönemin Kıbrıs Cumhurbaşkanı Baş piskopos Makarios'un avukatılığını yapmaktaydı. Avukatlık mesleğini aslında silah tüccarlığını gizlemek için kullanmaktaydı. Paulo Paolides 1974 Kıbrıs çıkartmasından sonra,Mavi Köşk’ün içerisinde bulunan  kaçış tünelinden kaçmış, geçmiş yıllara kadar da mobilyalarının bakımı için köşke para gönderdiği söyleniyor. Köşk şu anda Türk Askeri koruması ve kontrölü altında bir müze haline getirilmiş ve gelen misafirlere askeri personel tarafından detaylı hikayesi anlatılarak gezdirilmektedir.

 Kıbrıstaki Mavi Köşkün konumu, silah tüccarlığının dağıtım noktası olarak kullanılmasından dolayı dışarıdan hiç kimse tarafından görülmemekte fakat köşkün olduğu yerden her taraf görülmektedir. Köşk, Girne Güzelyurt arasında Beşparmak dağlarının uzantısında ,tepelerin arasında deniz manzaralı çam ağaçlarının arasında bulunmaktadır. Köşkten bakıldığı zaman Toros dağları dahi görülmekte fakat tüm bunları sayarken dışarıdan kesinlikle görülmemektedir. Paulo Paolides, anlatılanlara göre yine çok yakın arkadaşı olan köşkün mimarını köşkün yerini kimselere söylememesi için öldürtmüş.

 

Mavi Köşk zamanın şartlarına göre oldukça lüks bir yapı. İçerisinde çalışır durumda olan 1957 yapımı Westinghouse marka merkezi klima sistemi, içinde gizemli bir altın anahtar bulunan gizli kasası, özel olarak uzakdoğudan paolidesin getirttiği dokuz boyutlu güvenlik aynası, kuş tüyü yastıklı stres koltukları, mevsime göre renk değiştiren bukalemun derisinden içki dolabı, kristal şarap bardakları, italyan el işi yer döşemeleri, istenirse 24 saat şarap akan aslanlı çeşmesi, özel sirtaki taverna bölümü, Roma mimarisini taşıyan havuzlar,Köşkün bir çok yerinde bulunan günah çıkarma noktaları, Deprem uyarı cihazı, Köşkle bir bütünmüş gibi görünen ancak depremde yıkılmaması için köşkten ayrı olarak ve farklı bir teknikle yaptırılmış deprem odası, Paolides’in sanata düşkünlüğünden dolayı paha biçilmez tablolar , el işi iran halıları, biblolar ayrıca kendisine ait kara kalem çalışmaları da sergilemektedir. Bu paha biçilmez sanatsal değerlerin içerisinde kendisine 1971 yılında fıransız bir ressam tarafından hediye edilen Meryem Ana tablosu, odanın neresinden bakarsanız bakın elleri, dizleri ayak ucları ve gözlerinin size dönük olmasıdır. Birçok özelliği ile Mavi Köşk Kıbrıs'ta mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Mavi Köşkte ayrıca paolides,köşke gelen bayan misafirler için süt havuzu yaptırmış, ve anlatılanlara göre dönemin ünlü yıldızı Sophia Loren'nde köşke gelerek süt banyosu yapmış misafirleri arasında yer alır.

mavi-kosk-02Mavi Köşk iki kattan oluşmaktadır. Binanın içerisinde gizli geçitler olduğu ve ne işe yaradığı bilinmiyor. Köşkün içindeki tüm odaların tavanında o dönemin şartlarına göre bayağı lüks havalandırma sistemi var. Köşkün içerisinde dikkat çeken üç farklı renkte boyanmış oda var. Kırmızı oda mafya görüşmeleri için gelen arkadaşlarıyla toplantı yaptığı oda, mavi oda misafirlerini ağırladığı oda, sarı oda ise misafir çocukların odası. Giriş katta tavern olarak görünen şömineli yemek odasındaki masalar ve sandalyeler  kırmızı, mavi ve sarı olarak boyanmış. Burada bulunan masaların renklere göre ayrılmasının sebebi üst katta bulunan ve misafirlerin ağırlandığı odalarin rengini taşiması ve her konuk, kalmakta oldugu odanin rengine göre masasina yerlestirilmesi. Taverna olarak kullanılan salonun içerisinde yemeklerin pişirildiği barbekü tarzında şömine, kıbrısa özgü küp kebabının yapıldığı fırın,renkli masalar ve sandalyeler, şarapların konulduğu küpler, çiçeklikler v.s. Yemek salonu’nun terasa açılan kapisindan ciktiginizda, yer altinda bulunan mahşenlerden sürekli devir yapan bir çesme ile  karsilaşırsınız, aslan başı biçimindeki bu çesmeden ise, şarap aktığı söylenir. Şu anda çeşme çalışır durumda değil.

Mavi Köşk’ün ikinci katına çıkıldığında, sağ tarafta koridorda konsol var, konsolun üzerinde deprem uyarısı için denge heykeli var. Heykel düştüğü zaman ses çıkarıyor ve ne şekilde düşerse düşsün dengede duruyor. Böylece deprem olduğu anlaşılıyor. Yine koridorun  solunda, toplantı odası olarak düzenlenmis bir oda var, bu odanin girişinde, kapinin hemen dişinda duran duvar dolabininin kapaginin ic tarafinda, Paulo Paolidesin evdeki tek fotografı yer alır. Toplantı odasinin içinde, rus ressam tarafından kendisine hediye edilen meryem ana tablosu bulunur. ikinci katta yine, cesitli renklerin ihtişamla süslendiği odalar ile başka bir yemek odasi ve salon bulunur. Burada dikkati çeken unsur, uzak doğudan gelmis olan ve üzerine özel ilaci sürüldüğünde deri işlemeli yüzeyinde yer alan manzara resmi mevsimlere göre renk değistiren dolaptir. Ancak Paulo Paolides  tarafından eve gönderilen yardım bu dolap, en son ilacin suruldugu mevsim olan sonbahar renklerinde kalmistir. Yine odanın içerisinde çini işlemeleri taşıyan vazolar bulunmaktadır.Salona açılan balkondan hem güneşin doğuşunu, hem de güneşin batışını izlemek mümkün, bundan dolayı Paulo Paolides köşkte kalan misafirleriyle kahvesini burada yudumlarmış. Odalardan en özellikli olanı ise ayni zamanda deprem odası da olan çocuk odasidir. Herhangi bir deprem sırasında bütün köşk yıkılsa bile rivayete göre çocuk odasına bir şey olmuyormuş, bütün evden bağımsız bir yapı gibi görünen hatta sanki sonradan eklenmiş gibi duran sarı renteki çocuk odası, tuvalet ve banyo ile birlikte toplam üç bölümden oluşmakta, bütün mobilyalar ise, kuvet, lavobo ve klozet dahil, minyatür dür.

mavi-kosk-07Köşkte misafirler için ayrılmış birçok oda var, bu odalardaki ve koridorlardaki perdelerin ses yalıtımından tutun da duvarda günah çıkkarma bölümüne kadar düşünülmüş birçok ince ayrıntılar mevcut. Rivayete göre Köşk’ün bahçesinde yapılan müzikli partiler ve eğlenceler sırasında perdeler kapandığı zaman, yatılı olan misafirler perdelerin ses yalıtımından dolayı rahatsız olmuyormuş. Yine gizemli oda içerisinde bulunan günah çıkarma bölümünde ise arka tarafı her açıdan gösteren küçük aynalı bir süs var, Paulo Paolides’in ibadet ettiği sırada değişik açılı bu aynanın amacı ibadet ederken arkadan gelecek herhangi bir tehlikeyi arkadan görebilmesini sağlamakmış.

Mavi Köşk içerisinde bulunan Paulo Paolides’in yatak odası da gizemli. Odaya girilmeden bir oda ve içerisinde koltuk grubu mevcut, amacı koltukların üzerine oturulduğu zaman insanın hemen uykusunun gelmesi. Yatak odasının içerisinden giden gizli bir geçit olduğu söyleniyor ayrıca yatağın arkasında bir kapak mevcut. Oda içerisinde bulunan iki yatak birlestirilmiş durumdadır.Anlatılanlara göre iki yatağın birleştirilme nedeni gerektiginde yataklarin kolayca birbirinden ayrilarak  arkadaki geçide hemen girilebilmesidir. Paulo Paolides kaçtigi zaman bu tünelden geçmis, önceden yaptiği plana göre tunelin ortasinda bulunan bombayi patlatarak ne tarafa gittiginin ve tunelin nereye ciktiginin anlasilmasini imkansiz hale getirmiştir. Ayrıca odanın iki penceresi mevcut,birinden güneşin doğuşunu diğerinden de batışını izlermiş.Yine köşkün ikinci katında kendisine ait çalışma odası mevcut. Masanın üzeri ceylan derisiyle kaplı, koltuğunun özelliği üzerine oturduktan 2 saat sonra süngerinin taş gibi sertleşmesi, böylece kendisi çalışırken koltuk sayesinde uykusu kaçarak geç saatlere kadar çalışıyormuş.Odanın perdeleri de yine kat kat işlenmiş elyaftan yapılmış, perdeler kapalı iken dışarıdaki sesi engelliyor.

Mavi Köşkün bahçesinde o dönemlere göre oldukça lüks havuz bulunmakta. lüks yaşantıya düşkün Paulo Paolides rivayete göre bu havuzun başında partiler düzenler, kendi odasından elma atarmış, elmayı kapan geceyi kendisyle geçirirmiş. Köşkün dış avlusunda bir dilek havuzu bulunuyor,anlatılanlara göre kişiler arkalarını dönüp dilek tutarak bozuk parayı sol omzundan aşağıya doğru bırakırlarmış havuzun içine düştüğünde eğer tura gelirse dileklerinin kabul olacağına inanırlarmış. Dilek havuzundan dağ yamacına ilerlerken küçük bir Anfi tiyatro bulunmakta,arzu ettiği zaman burada toplantı yapmaktaymış. Anfi tiyatronun hemen yanıbaşında bir kaçış tüneli mevcut.

mavi-kosk-01Mavi Köşk’e nasıl Gidilir ?

Mavi Köşk ihtişamlı güzelliği gizemli odaları ve hikayeleriyle görülmesi gereken bir köşk. Çam ağaçlarının arasında farklı ve gizemli bu köşkü görmeden dönmeyin. Köşk yerleşim yerlerinden uzak ve kendine özel bir yerde bulunhduğu için oraya gidebilmek için herhangi bir servis yoktur. Köşk'ün konumu Girne ile Güzelyurt şehirleri arasındadır. Kıbrıs’a tatile gelip de Mavi Köşk’ü görmek isterseniz oraya gidebilmenin tek yolu taksi ile ulaşım veya araç kiralamaktır. Kıbrıs’ta oto kiralama taksiye göre her yönden daha avantajlıdır. Köşk Pazartesi hariç tüm günler 09:00 – 18:00 saatleri arasında ziyarete açık. Giriş ücreti 2 TL dir. Ziyarete giderken yanınıza mutlaka nüfus cuzdanınızı almanız gerekiyor.

Kıbrıs tatilinizde araç kiralamak için tıklayın !

 

Kıbrıs Sınır Kapıları

Güney Kıbrıs Rum Tarafına geçiş

Kıbrıs’ta sınır kapılarından KKTC doğumlu KKTC vatandaşları, KKTC kimlik kartlarıyla veya AB üyesi vatandaşlar  pasaportlarıyla sınır kapısından GüneyKıbrıs’a Rum Kesimine geçebilirler.

Kıbrıs için geçiş yeşil hat üzerinden 7 noktadan yapılmaktadır;

Metehan Sınır Kapısı (Lefkoşa): Motorlu araçlar, bisikletliler ve yayalar geçiş yapabilirler. Metehan sınır kapısını yoğun olarak araçlarıyla Rum tarafına geçmek isteyen kişiler kullanmaktadır.

Ledra Palaca(Lefkoşa): Ledra Palaca sınır kapısı olarak da adlandırılan geçiş noktası, her iki bölgenin de çarşısının ortasında bulunur.Bu geçiş noktası sadece yayalar içindir.Bu geçiş noktasının bir özelliği de, her iki toplumun diplomatik temaslar için kullanılmasıdır.

Lokmacı sınır Kapısı(Lefkoşa): İki toplumlu geçişlerin yapıldığı ilk sınır kapısı olma özelliğini taşır.Bu kapıdan sadace yayalar geçiş yapabilir. Bu sınır kapısı da hem Kuzey Lefkoşa hem de Güney Lefkoşa’nın çarşılarını ayırmaktadır.

Beyarmudu Sınır kapısı (Beyarmudu): Savaştan sonra tek iki toplumlu köy olan Pile’ye de geçiş yapılan en eski açık kapıdır. Bu nokta geçişi, egemen İngiliz Üslerinin içerisinden geçer.Motorlu araçlar ve yayalar geçebilirler.

Bostancı (Güzelyurt): Bostancı sınır kapısı  Lefkoşa’nın batısında yer alan Bostancı köyünün sınırında yer alır.Motorlu araçlar ve yayalar geçebilir.

Yeşilırmak Kapısı (Yeşilırmak köyü): Yeşilırmak kontrol noktası Lefkoşa’nın batısında yer alan Yeşilırmak köyünde yer alır.  Motorlu araçlar ve yayalar geçebilir.

Akyar Kapısı(Gazimağusa): Motorlu araçlar ve yayaların  geçiş yaptığı Gazimagosa’nın tek sınır kapısıdır.

Trip Rent A Car Ltd'den kiraladığınız araçları sadece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde kullanabilirsiniz. Güney Kıbrıs'a geçmek isteyen müşterilerimiz, kiraladıkları aracı geçiş yapacakları sınır kapısına park edip yürüyerek geçebilirler.

Kıbrıs'ta cep telefonu kullanımı

Kuzey Kıbrıs’ta cep telefonunuzu kullanabilmeniz için, telefonunuzu roaming’e (uluslararası dolaşıma) açtırmanız gerekiyor. KKTC’de Turkcell şirketinin Kuzey Kıbrıs ayağı olan KKtcell ve Telsim (Vodafone) hatlarınızı kullanabilirsiniz.

Telsim ve Turkcell uluslararası dolaşıma açıldıktan sonra kullanılabilir.

Türk Telekom hattı kullananlar ise, şebeke seçimini manuel olarak Turkcel veya Telsim seçerek hatlarını kullanabilirler fakat ücreti biraz daha yüksek olur.

Aklınızda bulunsun; Kıbrıs Ercan Havalimanı'na indikten sonra terminal içinde yolcu çıkış kapısının hemen yanında kktcell ve vodafone bayileri bulunmaktadır. Bu bayilerden de kolayca Kıbrıs'ta kullanmak için KKTC'de geçerli paketlerden de faydalanabilirsiniz. Bu paketlere Kıbrıs'ta daha ucuz olan internet paketi de ekleyerek google haritaları da etkin bir şekilde kullanarak Kıbrıs kiralık aracınızla istediğiniz yere daha hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Kuzey Kıbrıs'ta Casinolar

Kuzey Kıbrıs'ta son yıllarda kumarhane turizmi çok gelişmiştir. Bu maksatla Kıbrıs'ı çok sayıda turist ziyaret etmektedir. Yurt dışından gelen casino müşterilerinin yanında Kıbrıs'ın güneyinden de çok sayıda kişi kumar maksadıyla Kuzey Kıbrıs'a sınır geçiş kapılarından giriş yapmaktadır. Kıbrıs’taki kumarhaneler lüks otellerin içerisinde veya kendilerine ait binalarda Kuzey Kıbrıs’ın büyük şehirlerinde en iyi şekilde müşterilerini ağırlamaktadır. Son teknolojiye sahip en yeni makine ve oyunlarla donatılmış kumarhanelerde, casino oyunlarının  tüm çeşitleri, tüm masa oyunları bakara, zar oyunları, amerikan rulet, blackjack, bingo, Texas Holdem Poker, slot oyunlarını bulabilirsiniz. Ayrıca, hafta sonları Türkiyeden gelen ünlü sanatçılar çeşitli casinolarda sahne alıp, gala yemeği ile birlikte casino müşterilerine unutulmaz geceler yaşatmaktadır.

Tatilinize eğlence katmak istiyorsanız Kuzey Kıbrıs’taki kumarhaneleri ziyaret edebilir veya konaklayabilirsiniz.

Girne'deki casinolar ve telefon numaraları;

ROCKS CASİNO                            TEL:0392 815 22 38

JASMİNE CASİNO                         TEL:0392 815 56 61

COLONY CASİNO                           TEL:0392 815 13 20

MERİT CASİNO                                 TEL:0392 821 16 61

ACAPULCO CASİNO                       TEL:0392 815 32 25

DOME CASİNO                                 TEL:0392 815 92 83

GALAXY CASİNO                            TEL:0392 815

LİMAN CASİNO                               TEL:0392 815 20 01

LAS  VEGAS CASİNO                      TEL:0392 822 24 55

CLUB Z CASİNO                              TEL:0392 815 57 40

MERCURE ACCOR CASİNO                TEL:0392 650 25 00

VİVA CASİNO                                   TEL:0392 816 09 27

MALPAS CASİNO                             TEL:0392 824 47 57

VİOLA CASİNO                                  TEL:0392 815 54 22

CRATOS CASİNO                                TEL:0392 821 89 61

 

Magosa'daki casinolar ve telefon numaraları;

SALAMİS CASİNO                                            TEL:0392 378 96 84

PALM BEACH CASİNO                                    TEL:0392 366 20 00

DEE EUROPEAN CASİNO                                TEL:0392 366 12 10

KAYA ARTEMİS CASİNO                                TEL : 0392 630 60 00

NOAHS ARK (NUH'UN GEMİSİ) CASİNO            TEL :

 

Lefkoşa'daki casinolar ;

SARAY CASİNO                                                 TEL:0392 228 53 50

CİTY ROYAL CASİNO                                        TEL:0392 228 76 11

MERİT LEFKOŞA CASİNO

PLATINUM PASHA CASİNO

 

Kıbrıs Gece Hayatı

Kuzey Kıbrıs’ta eğlence hayatı özellikle hafta sonları oldukça hareketlidir. KKTC’de gece hayatının merkezi en çok eğlence mekanın ve casinoların bulunduğu Girne’dir.  Kıbrıs’taki bar ve diskolar Çarşamba. Cuma ve Cumartesi olmak üzere hafta 3 gün eğlence programı düzenlemektedir. Özellikle yurt dışında çağrılan DJ’ler ve her mekanın kendi DJ’leri konuklarına unutulmaz saatler yaşatmaktır. Yaz aylarında daha hareketli olan mekanlar, Türkiye’deki İstanbul, Bodrum, İzmir, Çeşme gibi turistik yerlerdeki mekanlarla kıyas yapıldığı zaman daha ucuzdur. Bazı gece kulüpleri özellikle yaz aylarında kendilerine has konsept geceleri düzenlemektedir. Bu gibi gecelere de her zaman yapılmadığı için ilgi oldukça fazla olmaktadır. Bar ve diskoların yanı sıra Kıbrıs’ta bulunan seçkin casinolar, hafta sonları Türkiye’den ünlü sanatçı davet edip gala yemeği eşliğinde misafirlerine eğlenceli saatler yaşatmaktadırlar.

Kıbrıs’ta Gece Hayatı, kış aylarında yaza aylarına göre çok hareketli değildir. Sadece belirli mekanlarda özel programlar düzenlenir. Yine de yaz aylarında açık olan bar ve diskoların, kış ayları için kullandıkları mekanları vardır. Yine bu mekanlar da hafta sonları özel programlar düzenlemektedir.

Kıbrıs’ta akşam saatlerinde ulaşım biraz sıkıntılıdır. Sadece taksi servisleri ve belirli rota izleyen dolmuşları kullanabilirsiniz. Eğlence mekanlarına daha rahat  ve ekonomik yolla ulaşmak için Kıbrıs’ta araç kiralamanızı öneririz.

Kiralık araç rezervasyonunuz için tıklayınız !

Kıbrıs Gece Kulüpleri

Kuzey Kıbrıs'ta gece kulüpleri, Türkiye'deki kulüplerden daha farklı olarak erkek kesimine hitap etmektedir. 24 saat açık olan bu mekanlar, genellikle akşam 22.00 den sonra striptiz şovlar ve müzikli eğlenceler düzenleyerek müşterilerini eğlendirmektedirler. Her türlü alkollü ve alkölsüz içeceği bulabileceğiniz gece kulüplerinde, şov ve dansları yapan bayanlar genellikle yabancı ülkelerden KKTC'ye çalışmak için gelen kişilerdir.

Kulüpler genellikle Lefkoşa, Gazi Magosa ve Girne bölgelerinde yer almaktadır. Konumları yerleşim yerlerinin dışındadır. En fazla gece kulübü Lefkoşa - Güzelyurt anayolu üzerinde yer almaktadır. Bu bölgeye ulaşım için herhangi bir dolmuş servisi yoktur. Sadece taksi veya kiralık araba ile ulaşım sağlanmaktadır. Kıbrıs'ta araç kiralama gece kulüplerine isteğiniz zaman ulaşabilmek için en ekonomik yoldur. 

Kuzey Kıbrıs Hakkında Bilgi

kuzeykibris3Kuzey Kıbrıs muhteşem güzellikte doğal ve el değmemiş yapısı ve eşsiz tarihi hazineleri ile cennet bir adadır.

Kıbrıs'a tatile gelen kişiler adayı, altın kumlu sahilleri ile, yılda 300 günü aşan güneşli havasıyla, tarihi yapıtları ile ve Kıbrıs'a özgü geleneksel mutfağı ile barış adası olarak hatırlayacaklardır. Kuzey Kıbrıs'ta ilginizi çekecek bir etkinlik mutlaka vardır.

Kıbrıs insanı fazlasıyla misafirperverdir ve bie o kadar da beceriklidir. Yılın belirli zamanlarında kendilerine özgü sergiler, konserler ve müzikli resitaller düzenlemektedir. Bunların çoğu Girne Kalesi çevresinde, Bellapais manastırında veya Magosa bölgesinde bulunan Salamis Harabelerinde yer almaktadır.

Kıbrıs'ta kış çok kısadır ve arlık ayının ortalarından itibaren havalar soğumaya başlar. Gün içinde havalar yine soğuk olmamakla birlikte güneş battıktan sonra soğuk olur. Kışı soğuk olan ülkelerden gelen kişiler için ve yürüyüş yapmayı sevenler için uygundur. Bu nedenden dolayı kışta Kıbrıs'a seyahat etmeyi seçen turis grupları vardır. Şubatın ortası, Mayıs ayının sonuna kadar sürecek olan uzun bir ilkbahar sezonunun başlangıcının habercisidir. Bu dönem Kıbrıs'ın iklik açısından en güzel dönemidir. Tüm bitkiler ve agaçlar çiçeklidir, dağ yamaçlarında ve yol kenarlarında çeşitli türden çiçekli bitkiye rastlamak mümkündür.

Mayıs ayının ortasından itibaren sicaklıklar yükselmeye ve sahiller de ziyaretçileri çağırmaya başlar. Bu dünemden itibaren denize rahatlıkla girilebilmektedir. Su sporları ve scuba diving aktiviteleri de yaygın olarak Kıbrıs sahillerinde yapılmaktadır.

Ekim ve Kasım ayları daha fazla yürüyüş gruplarının veya kiralık araçla adayı gezmeyi sevenlerin aylarıdır. Hava sicaklığı ortalama 20 derece civarındadır ki gezmek ve adayı keşfetmek için idealdir. Aralık ayının gelmesiyle yeni yıl hazırlıkları başlar. Christmas kutlamaları yaygın olmasa da yer almaktadır. Kıbrıs'ta yeni yıl kutlamaları genelikle seçkin restaurantlarda ve otellerde olamktadır.

Kıbrıs'ta 9000 yıllık tarihi yansıtan tarihi güzellikler vardır. Orta çağa özgü kiliseler, dini kaleler ve ingiliz kolonisinden kalma mimari yapıları ile Kuzey Kıbrıs sizi unutulmaz bir tatil deneyimi için adaya beklemektedir.

trip-rent-a-car-kibris-arac-kiralama

kıbrıs araç kiralama

kıbrıs araç kiralayın

kıbrıs rent a car

kıbrıs oto kiralama

kıbrısta oto kiralama

ercan kıbrıs

ercan havalimanı

kıbrısta ucuz araba kiralama

girne oto kiralama

girne araç kiralama

lefkoşa

magosa

mağusa rent a car

kıbrıs kiralık oto

kktc araç kiralama

kktc oto kiralama

kıbrıs kiralık araba

kktc kiralık araba

en iyi

en ucuz

uygun fiyat

kıbrıs kiralık araba ücretleri

KKTC'nin en ideal ve en güvenilir kurumsal araç kiralama firması.

2019 ve 2022 model araçlarımızın kiralama ücretlerine bakmadan geçmeyin.

Kıbrıs rent a car firmasıyız. En ucuz fiyatlar bizde!

Kıbrıs araç kiralama servisi konusunda 2019 - 2022 model arabalarımızla en kaliteli hizmeti vermekten gurur duyuyoruz.

Arabanızı Kıbrıs 'ta Ercan Havaalanında ücretsiz teslim edelim.

kıbrıs rent a car