Kuzey Kıbrıs Hakkında Bilgi

kuzeykibris3Kuzey Kıbrıs muhteşem güzellikte doğal ve el değmemiş yapısı ve eşsiz tarihi hazineleri ile cennet bir adadır.

Kıbrıs'a tatile gelen kişiler adayı, altın kumlu sahilleri ile, yılda 300 günü aşan güneşli havasıyla, tarihi yapıtları ile ve Kıbrıs'a özgü geleneksel mutfağı ile barış adası olarak hatırlayacaklardır. Kuzey Kıbrıs'ta ilginizi çekecek bir etkinlik mutlaka vardır.

Kıbrıs insanı fazlasıyla misafirperverdir ve bie o kadar da beceriklidir. Yılın belirli zamanlarında kendilerine özgü sergiler, konserler ve müzikli resitaller düzenlemektedir. Bunların çoğu Girne Kalesi çevresinde, Bellapais manastırında veya Magosa bölgesinde bulunan Salamis Harabelerinde yer almaktadır.

Kıbrıs'ta kış çok kısadır ve arlık ayının ortalarından itibaren havalar soğumaya başlar. Gün içinde havalar yine soğuk olmamakla birlikte güneş battıktan sonra soğuk olur. Kışı soğuk olan ülkelerden gelen kişiler için ve yürüyüş yapmayı sevenler için uygundur. Bu nedenden dolayı kışta Kıbrıs'a seyahat etmeyi seçen turis grupları vardır. Şubatın ortası, Mayıs ayının sonuna kadar sürecek olan uzun bir ilkbahar sezonunun başlangıcının habercisidir. Bu dönem Kıbrıs'ın iklik açısından en güzel dönemidir. Tüm bitkiler ve agaçlar çiçeklidir, dağ yamaçlarında ve yol kenarlarında çeşitli türden çiçekli bitkiye rastlamak mümkündür.

Mayıs ayının ortasından itibaren sicaklıklar yükselmeye ve sahiller de ziyaretçileri çağırmaya başlar. Bu dünemden itibaren denize rahatlıkla girilebilmektedir. Su sporları ve scuba diving aktiviteleri de yaygın olarak Kıbrıs sahillerinde yapılmaktadır.

Ekim ve Kasım ayları daha fazla yürüyüş gruplarının veya kiralık araçla adayı gezmeyi sevenlerin aylarıdır. Hava sicaklığı ortalama 20 derece civarındadır ki gezmek ve adayı keşfetmek için idealdir. Aralık ayının gelmesiyle yeni yıl hazırlıkları başlar. Christmas kutlamaları yaygın olmasa da yer almaktadır. Kıbrıs'ta yeni yıl kutlamaları genelikle seçkin restaurantlarda ve otellerde olamktadır.

Kıbrıs'ta 9000 yıllık tarihi yansıtan tarihi güzellikler vardır. Orta çağa özgü kiliseler, dini kaleler ve ingiliz kolonisinden kalma mimari yapıları ile Kuzey Kıbrıs sizi unutulmaz bir tatil deneyimi için adaya beklemektedir.

trip-rent-a-car-kibris-arac-kiralama

kıbrıs araç kiralama

kıbrıs araç kiralayın

kıbrıs rent a car

kıbrıs oto kiralama

kıbrısta oto kiralama

ercan kıbrıs

ercan havalimanı

kıbrısta ucuz araba kiralama

girne oto kiralama

girne araç kiralama

lefkoşa

magosa

mağusa rent a car

kıbrıs kiralık oto

kktc araç kiralama

kktc oto kiralama

kıbrıs kiralık araba

kktc kiralık araba

en iyi

en ucuz

uygun fiyat

kıbrıs kiralık araba ücretleri

KKTC'nin en ideal ve en güvenilir kurumsal araç kiralama firması.

2019 ve 2022 model araçlarımızın kiralama ücretlerine bakmadan geçmeyin.

Kıbrıs rent a car firmasıyız. En ucuz fiyatlar bizde!

Kıbrıs araç kiralama servisi konusunda 2019 - 2022 model arabalarımızla en kaliteli hizmeti vermekten gurur duyuyoruz.

Arabanızı Kıbrıs 'ta Ercan Havaalanında ücretsiz teslim edelim.

kıbrıs rent a car