Araç Kiralama Şartları

trip-kibris-rent-acarKıbrıs'ta Oto Kiralama için online talep formumuzu doldurmanız veya bizim ile irtibata geçmeniz yeterlidir. Ön ödeme veya kapora talep etmiyoruz. Ercan Havalimanı teslimleri tamamen ücretsizdir.

Ehliyet ve Yaş:

Araç kiralamak için en az 3 yıllık ehliyete sahip ve 25 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Öğrencilere araç kiralanmaz.

Kiralama Süresi:

En az 3 gündür. Bunun yanında 3 günlük toplam ücreti ödemek şartıyla aracı 1 veya 2 de kiralayabilirsiniz. Uzun süreli araç kiralamaları için indirimli fiyatlar uygulanır.

Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin daha detaylı bilgi için ofislerimizi veya irtibat numaralarımızı arayabilirsiniz. Araç kiralama esnasında, kiralayacak kişinin geçerli sürüş ehliyeti ve nüfus cüzdanı veya pasaportunun mutlaka yanında olması gerekmektedir.

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler:

 • Muafiyetli Kaza Sigortası. (1000 Euro). Tüm araç fiyatlarına Muafiyetli Kaza Sigortası (Collusion Damage Waiver) dahildir. Bu kaza sigortası kaza anındaki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının oluşması durumunda, çarpışma sonucu oluşan hasarın,(sürücünün suçlu olduğu durumlarda) 1000 Euro ya kadar olan kısmı müşteriye ait olmak üzere, geri kalan hasarı tazmin eder. Eğer kaza esnasında aracı kirasında bulunduran kişi suçsuz ise, muafiyet talep edilmez). Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yerindeki hasarlar, lastikte oluşan hasarlar, cam kırılması, far kırılması, anahtarın kırılması veya kaybolması) hasarları kapsamaz.
 • Araçların teslim öncesi hijyenik temizliği ve mekanik bakımı
 • Kıbrıs Kara Yolları haritası
 • Sınırsız Km
 • KDV
 • Ercan Havalimanında teslim ve iade
 • Bebek veya çocuk koltuğu
 • İlave sürücü
 • 24 saat yol yardımı

Sigortanın geçerli olması için gereken Şartlar :

Tüm araçlarımız full kaskodur, ancak muafiyetlidir.(500 euro)

Aşağıdaki durumların oluşması durumunda sigortadan yararlanma teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar, sigorta kapsam dışında kalacak ve sürücünün sorumluluğunda olacaktır;

 • Aracın kira sözleşmesi üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
 • Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor gücü ile kullanılması, başkalarına araç ile öğretim yapması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi ve benzeri diğer trafiğe uygun olmayan durumlar. Böyle bir durumda kiraya veren şirketin kira sözleşmesini fesh edip arabayı ücret iadesiz kiracıdan alma hakkı olacaktır),
 • Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, diğer araçlarla yarış yapılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer haller),
 • Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
 • Aracın trafiğe kapalı alanlarda veya yasal olmayan yollarda kullanılması,
 • Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
 • Kiralanan araçla başka bir aracın çekilmesi,
 • Aracın iç aksamlarında oluşacak hasarlar (koltukların kırılması, yırtılması veya sigaradan yanması, dikiz aynasının kırılması, herhangi bir iç aksamın zarar görmesi vb). Bu gibi haller müşteri kullanım hatası olduğundan kiracının sorumluluğunda olacaktır.
 • Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
 • Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
 • Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,
 • Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi. Böyle bir durumda araçta oluşabilecek her türlü tamamen kiracının sorumluluğunda olacaktır.
 • Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
 • Lastik, cam veya farlarda meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortasına dahil değildir,
 • 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.

Ek kurallar,

 • Trip Rent A Car Ltd.'e ait tüm araçlar sadece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde kullanılabilir. Araçlar Güney Kıbrıs Rum kesimine geçemez.
 • Araçların tesliminde 2 saate kadar olan gecikmeler için ek ücret alınmaz. 2 saati geçen gecikmeler 1 tam gün olarak hesaplanır ve 1 gün fiyatı tahsil edilir.
 • Sözleşmenin bitiş tarihinden önceki araç teslimlerinde, yapılan sözleşme üzerinden peşin ödenen vergi (KDV) ve sigorta bedelleri nedeniyle, ödenen ücret geri iade edilmez.

ÖDEME : Ödemenin tamamı kiralama esnasında alınır. Ödeme herhangi bir para birimi ile yapılabilir. Ödemelerde American Express hariç tüm kredi kartları komisyonsuz olarak kabul edilir. Arzu eden müşterilerimiz "mail order" ile de Kıbrıs'a gelmeden ödemelerini gerçekleştirebilir.

YAKIT : Yakıt kiralayana aittir, hangi seviyede teslim edilirse, araç tesliminde yine aynı seviyede teslim alınır. Eğer yakıt dolu istenirse, önceden bildirilmek suretiyle yakıt dolu teslim edilir ve teslim esnasında fatura karşılığı benzin ücreti kiralayandan tahsil edilir. Araç tesliminde bırakılan fazla miktardaki yakıt için para iadesi yapılmaz.

TRAFİK CEZALARI : Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza, aracı kirasında bulunduran kişiye aittir. Bunların başında da sabit hız kameraları ve park cezaları gelmektedir. Araçların herhangi bir nedenle resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

ARACIN KİRA SÜRESİNİ UZATMA : Aracı kirasında bulunduran kişi, kira süresini uzatmak için Trip Rent A Car Ltd. ofislerine en az 24 saat önce bilgi vermelidir. Aksi takdirde aracın başka rezervasyonu olması halinde aracın kirasını uzatmama hakkı şirkette saklıdır.

ŞOFÖRLÜ ARAÇ KİRALAMA : Bu servisimiz için müsaitlik konusunda lütfen ofislerimizle irtibata geçiniz.

REZERVASYON İPTALLERİ : Rezervasyon en az 24 saat öncesinde iptal edildiği takdirde, ücret alınmaz.

trip-rent-a-car-kibris-arac-kiralama

kıbrıs araç kiralama

kıbrıs araç kiralayın

kıbrıs rent a car

kıbrıs oto kiralama

kıbrısta oto kiralama

ercan kıbrıs

ercan havalimanı

kıbrısta ucuz araba kiralama

girne oto kiralama

girne araç kiralama

lefkoşa

magosa

mağusa rent a car

kıbrıs kiralık oto

kktc araç kiralama

kktc oto kiralama

kıbrıs kiralık araba

kktc kiralık araba

en iyi

en ucuz

uygun fiyat

kıbrıs kiralık araba ücretleri

KKTC'nin en ideal ve en güvenilir kurumsal araç kiralama firması.

2019 ve 2022 model araçlarımızın kiralama ücretlerine bakmadan geçmeyin.

Kıbrıs rent a car firmasıyız. En ucuz fiyatlar bizde!

Kıbrıs araç kiralama servisi konusunda 2019 - 2022 model arabalarımızla en kaliteli hizmeti vermekten gurur duyuyoruz.

Arabanızı Kıbrıs 'ta Ercan Havaalanında ücretsiz teslim edelim.

kıbrıs rent a car