Kıbrıs'ta Gezilecek Yerler

Kuzey Kıbrıs’ta gezilebilecek, görülebilecek o kadar güzel yerler ve tarihi yapılar vardır ki, bunların tümünü gezmek ancak kiralık araçla mümkündür. İstediğiniz zaman, isteğiniz yere gitme özgürlüğünü en ekonomik şekilde Kıbrısta araç kiralama ile gerçekleştirebilirsiniz.

Kıbrıs Rent A Car şirketi olan Trip Rent A Car, tüm bu tarihi yapıtları ve güzellikleri rahat, konforlu ve sorunsuz bir şekilde ziyaret etmek ve yaşamak için siz de 24 saat KKTC oto kiralama servisimizden yararlanabilir ve aynı zamanda internet sitemizden size sunduğumuz özel fiyatlarımızdan da faydalanabilirsiniz.

Biz size Kuzey Kıbrıs’ta gezip görebileceğiniz yerler hakkında birkaç tavsiyede bulunmak istiyoruz.

Girne’de kiralık araç ile gezebileceğiniz yerler,

Girne’de gezilecek yerler en iyi iki şekilde Girne merkezden başlayarak görülebilir. Gezinize Girne’nin doğusunda bulunan ve yüksek oluşundan dolayı Girne Limanı dahil şehrin doğu tarafını kuş bakışı görebileceğiniz Bellapais’i (Beylerbeyi Köyü) gezerek başlayabilirsiniz. Köyde bulunan Bellapais Manastırı’nı da gördükten sonra kiralık aracınızla Girne merkeze doğru ilerleyin ve Girne Belediye binası yanında bulunan otoparkların birine kiralık arabınızı park edin. Buradan alışverişin en yoğun olduğu yer olan Girne çarşı merkezine doğru yürüyün. Çarşıyı dolaştıktan sonra şehrin kalbi olan Girne Limanı’na doğru ilerleyin. Burada bulunan cafe ve barlarda oturup soğuk bir içecekle dinlenebilirisiniz. Bu güzelliği de gördükten sonra Girne Limanı’nın sonunda bulunan Girne Kalesini ve kalenin içinde bulunan batık gemi müzesini gezebilirsiniz.

Tarihi Girne Kalesi’ni gezdikten sonra, tekrar aracınızla Girne’nin batı tarafına doğru ilerleyebilir ve şehir merkezinden yaklaşık 5-6 km uzaklıkta olan ve 1974 mutlu barış harekatının gerçekleştiği çıkartma plajını ve hemen yanında bulunan Karaoğlanoğlu şehitliğini gezebilirsiniz. Burada yine Girne’nin en popüler plajlarından biri olan Escape plajını da görebilir yaz aylarında gelecekseniz burada denize girip serinleyebilirsiniz.

Daha sonra Lefkoşa – Girne anayolu üzerinde girişi bulunan Saint Hilarion Kale’sine gidebilirisiniz. Burayı da gezip gördükten sonra aynı yolu takip ederek Beşparmak Dağlarında bulunan mucize Türk tankını ziyaret ederek orada hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz.

Yurtdışından geleb ziyaretçilerin oldukça ilgisini çeken ve Girne’nin batısında bulunan ve Kaçakçının koşkü veya Makarios’un Avukatının evi olarak da bulunan Mavi Köşk’ü de görmeden geçmeyin.

Lefkoşa’da kiralık araba ile gezebileceğiniz yerler;

Lefkoşa’da gezebileğeniz daha çok tarihi yapıtlar bulunmaktadır. Kiralık aracınızla şehir merkizine ilerlerken Girne Kapısı ve Lefkoşa surlarını görmeniz mümkün olacaktır.Geriye kalan tarihi eserleri gezip görmek için kiralık arabanızı şehir merkezindeki otoparklardan birine park edebilirsiniz. Oradan yürüyerek içerisinde Kıbrıs’a özgü el sanatlarının da bulunduğu tarihi Büyük Han’ı dolaşabilirsiniz. Burada bir de Türk kahvesi içerek gezinize devam edebilirsiniz. Daha sonra buraya yakın olan Selimiye Camii’ni ziyaret edebilir oradan da hemen yanında bulunan tarihi Bandabulya Çarşısı’na (Lefkoşa Belediye Pazarı) geçebilirsiniz. Yine yürüme mesafesinde olan Lokmacı sınır kapısını da görmeden ayrılmayın.

Güzel bir öğle yemeğinden sonra tekrar kiralık arabanızla gezinize devam edebilirsiniz. Lefkoşa’nın en popular alışveriş bölgesi olan Dereboyu caddesini gezerek alışveriş yapabilirsiniz. Yine bu cadde üzerinde bulunan ve rumların Türklere ne kadar vahşice davrandıklarının kanıtı olan Barbarlık müzesini gezebilirsiniz. Buradan aracınızla hareket ederek cadde sonunda bulunan ve geçişlere açılan ilk sınır kapısı olan Ledra Palace sınır kapısını görebilirsiniz. Yine bu bölgede bulunan ve Rum kesiminin de görülebildiği Yiğitler Burcu Parkını da görebilirsiniz.

Bunların dışında yine kiralık aracınızla gezip görebileceğiniz diğer turistik yerler, Derviş Paşa Konağı, Büyük Hamam, Bedesten, Kumarcılar Hanı, Arab Ahmet Camii ve Lefkoşanın biraz dışında Hamitköy bölgesinde bulunan ve KKTC’nin kurucularında olan Dr. Fazıl Küçük’ün anıtını da ziyaret edebilirsiniz.

 

Gazi Magosa’da kiralık araç ile gezilecek yerler;

Gazi Mağusa da aynen Lefkoşa gibi tarihi yapıtları ile ünlü tarihi bir KKTC şehridir. Magosa’daki gezinize şehir merkezinden başlayabilirsiniz. Kiralık arabanızı şehir merkezine park ederek orada bulunan muhteşem görünümlü bir sanat eseri olan Lala Mustafa Paşa Camii’ni ziyaret edebilirisiniz. Bu ihtişamlı yapıtı gördükten sonra hemen yanında bulunan Namık Kemal Zindanı’na geçebilirsiniz. Bu iki yapıt şehir merkezinde olduklarından dolayı alış veriş için şehir merkezinde yürüyerek dolaşabilir orada bulunan cafe ve restaurantlarda bir yorgunluk kahvesi içebilirisiniz. Yürürken şehri çevreleyen yüksek Magosa surlarını da görmeniz mümkün olacaktır. Daha sonra kiralık aracınızla şehrin dışına çıkmak için hareket edeceğiniz zaman Magosa Limanı tarafından çıkış yaparsanız, hem Gazi Magosa Limanı’nı hem de hemen yanında bulunan Othello Kalesini ve Canbulat Türbe ve Müzesini de görme imkanı bulabilirsiniz.

Gazi Magosa’dan Dipkarpaz istikametine doğru ilerlerken (yaklaşık 5 km) yolun sol tarafında Saint Barnabas Arkeoloji ve İkon Müzesi’ni ziyaret edebilir ve hemen yanında bulunan ve yapılan kazılarda yapısal biçimler ve zengin buluntulardan dolayı ismini alan Kral Mezarlarını da görebilirisiniz. Sonra Dipkarpaz istikametine doğru devam ettiğinizde ve yaklaşık 1 km sonra sağ tarafınızda ünlü Salamis Harabelerini görebilirsiniz.

 

Güzelyurt’ta kiralık araba ile gezilecek yerler ;

Güzelyurt’a gidebilmenin en ekonomik yolu kiralık araba ile gitmektir. Kiralık araç size istediğiniz yere istediğiniz zaman gidebilme özgürlüğünü verecektir. Güzelyurt ve bölgesinde görebileceğiniz başlıca yerler, Güzelyurt Arkeoloji ve Doğa Müzesi, Saint Mamas Manastırı ve şehrin merkezinde bulunan Atatürk Anıtı’dır. Yaz aylarının başlarında KKTC’de bulunacaksanız her yıl geleneksel olarak düzenlenen Güzelyurt Portakal Festivalini de ziyaret etmenizi öneririz.

 

 

Lefke’de kiralık araç ile gezilecek yerler ;

Lefke Bölgesine gitmek için en kolay ve ekonomik yol araç kiralamaktır. Burada gezip görebileceğiniz yerler arasında Soli Harabeleri ve Vuni Sarayı bulunmaktadır.

 

İskele ve Dip Karpaz bölgesinde kiralık araç ile gezebileceğiniz yerler ;

İskele ve Dip Karpaz bölgesini gezebilmenin tek yolu kiralık araç ile bölgeye gitmektir. İskele’de görebileceğiniz yapıt İskele İkon Müzesi’dir. Daha sonra kiralık arabanızla Dip Karpaz yönüne devam ederek bölgeyi kuşbakışı da görebileceğiniz Kantara Kale’sini ziyaret edebilirsiniz. Sonra tekrar anayola inip Dip Karpaz istikametine doğru yola devam edin. Yol üzerinde sağ tarafta Kıbrıs’ın ünlü sahili Altın Kumsal’ı (Golden Beach) görebilirsiniz.Yaklaşık 12 kilometrelik bir plajı olan Altın Kumsal, başka yerde eşine rastlamanın mümkün olmayacağı kadar temiz. Mevsimlerden yaz ise, denizi ve güneşi özlüyorsanız, burada bu özleminizi bir keyfe dönüştürebilirsiniz. Buradan Dip Karpaz’a seyahatinizi sürdürebilir ve en uçta bulunan Apostolos Andreas Manastırını da ziyaret edebilirsiniz. Küçük bir not; Gazi Magosa’dan Dip Karpaz sadece gidiş yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bu bölgeyi ziyaret edeceğiniz gün güne erken başlamanızı tavsiye ederiz.

trip-rent-a-car-kibris-arac-kiralama

kıbrıs araç kiralama

kıbrıs araç kiralayın

kıbrıs rent a car

kıbrıs oto kiralama

kıbrısta oto kiralama

ercan kıbrıs

ercan havalimanı

kıbrısta ucuz araba kiralama

girne oto kiralama

girne araç kiralama

lefkoşa

magosa

mağusa rent a car

kıbrıs kiralık oto

kktc araç kiralama

kktc oto kiralama

kıbrıs kiralık araba

kktc kiralık araba

en iyi

en ucuz

uygun fiyat

kıbrıs kiralık araba ücretleri

KKTC'nin en ideal ve en güvenilir kurumsal araç kiralama firması.

2019 ve 2022 model araçlarımızın kiralama ücretlerine bakmadan geçmeyin.

Kıbrıs rent a car firmasıyız. En ucuz fiyatlar bizde!

Kıbrıs araç kiralama servisi konusunda 2019 - 2022 model arabalarımızla en kaliteli hizmeti vermekten gurur duyuyoruz.

Arabanızı Kıbrıs 'ta Ercan Havaalanında ücretsiz teslim edelim.

kıbrıs rent a car