Kıbrıs Sınır Kapıları

Güney Kıbrıs Rum Tarafına geçiş

Kıbrıs’ta sınır kapılarından KKTC doğumlu KKTC vatandaşları, KKTC kimlik kartlarıyla veya AB üyesi vatandaşlar  pasaportlarıyla sınır kapısından GüneyKıbrıs’a Rum Kesimine geçebilirler.

Kıbrıs için geçiş yeşil hat üzerinden 7 noktadan yapılmaktadır;

Metehan Sınır Kapısı (Lefkoşa): Motorlu araçlar, bisikletliler ve yayalar geçiş yapabilirler. Metehan sınır kapısını yoğun olarak araçlarıyla Rum tarafına geçmek isteyen kişiler kullanmaktadır.

Ledra Palaca(Lefkoşa): Ledra Palaca sınır kapısı olarak da adlandırılan geçiş noktası, her iki bölgenin de çarşısının ortasında bulunur.Bu geçiş noktası sadece yayalar içindir.Bu geçiş noktasının bir özelliği de, her iki toplumun diplomatik temaslar için kullanılmasıdır.

Lokmacı sınır Kapısı(Lefkoşa): İki toplumlu geçişlerin yapıldığı ilk sınır kapısı olma özelliğini taşır.Bu kapıdan sadace yayalar geçiş yapabilir. Bu sınır kapısı da hem Kuzey Lefkoşa hem de Güney Lefkoşa’nın çarşılarını ayırmaktadır.

Beyarmudu Sınır kapısı (Beyarmudu): Savaştan sonra tek iki toplumlu köy olan Pile’ye de geçiş yapılan en eski açık kapıdır. Bu nokta geçişi, egemen İngiliz Üslerinin içerisinden geçer.Motorlu araçlar ve yayalar geçebilirler.

Bostancı (Güzelyurt): Bostancı sınır kapısı  Lefkoşa’nın batısında yer alan Bostancı köyünün sınırında yer alır.Motorlu araçlar ve yayalar geçebilir.

Yeşilırmak Kapısı (Yeşilırmak köyü): Yeşilırmak kontrol noktası Lefkoşa’nın batısında yer alan Yeşilırmak köyünde yer alır.  Motorlu araçlar ve yayalar geçebilir.

Akyar Kapısı(Gazimağusa): Motorlu araçlar ve yayaların  geçiş yaptığı Gazimagosa’nın tek sınır kapısıdır.

Trip Rent A Car Ltd'den kiraladığınız araçları sadece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde kullanabilirsiniz. Güney Kıbrıs'a geçmek isteyen müşterilerimiz, kiraladıkları aracı geçiş yapacakları sınır kapısına park edip yürüyerek geçebilirler.

trip-rent-a-car-kibris-arac-kiralama

kıbrıs araç kiralama

kıbrıs araç kiralayın

kıbrıs rent a car

kıbrıs oto kiralama

kıbrısta oto kiralama

ercan kıbrıs

ercan havalimanı

kıbrısta ucuz araba kiralama

girne oto kiralama

girne araç kiralama

lefkoşa

magosa

mağusa rent a car

kıbrıs kiralık oto

kktc araç kiralama

kktc oto kiralama

kıbrıs kiralık araba

kktc kiralık araba

en iyi

en ucuz

uygun fiyat

kıbrıs kiralık araba ücretleri

KKTC'nin en ideal ve en güvenilir kurumsal araç kiralama firması.

2019 ve 2022 model araçlarımızın kiralama ücretlerine bakmadan geçmeyin.

Kıbrıs rent a car firmasıyız. En ucuz fiyatlar bizde!

Kıbrıs araç kiralama servisi konusunda 2019 - 2022 model arabalarımızla en kaliteli hizmeti vermekten gurur duyuyoruz.

Arabanızı Kıbrıs 'ta Ercan Havaalanında ücretsiz teslim edelim.

kıbrıs rent a car