Kıbrıs Plajları

girne-plajGirne Plajları

Girne’nin Doğu tarafındaki Plajlar

Acapulco Plajı

Acapulco Kıbrıs’ta popüler bir hotel ve tatil köyü olarak hizmet vermektedir. Bunun yanında Girne’nin en uzun ve kumlu plajına sahiptir. Hotel misafirlerinin yanında, halk da Acapulco plajını ücretli olarak kullanabilmektedir.

Acapulco Plajı, Kuzey Kıbrıs Girne'nin 9 km doğu tarafındadır. Acapulco plajında bir çok su sporları olanakları sunulmaktadır. Rüzgar sörfü Acapulco Plajı'nda oldukça popülerdir. Bunun yanında plaj voleybolu, tenis, basketbol gibi spor imkanları da sunulmaktadır. Yine kendine has restaurantı da halka gün boyu hizmet vermektedir. Ayrıca oldukça büyük açık havuzu ve aqua parkı da plaja girmek için ücret ödeyen müşteriler kullanabilirler.

Vogue Plajı

Acapulco Plajı'nın 3 km doğusunda yer almaktadır. Huzurlu ve rahat bir ortamda tüm imkanlar sunulmaktadır. Genellikle yerli halkın tercih ettiği bir sahildir.

 

Cornaro Plajı

Yine Girne bölgesinde popular plajlardan biridir. Girne’nin doğu tarafında Acapulco Hotele varmadan 1 km geride yer almaktadır. Yenilenmiş bir plajdır ve tüm su sporları imkanı ve gün boyu hizmet veren restaurantı ve plaj barı ile hizmet vermektedir. Yaz aylarında oldukça kalabalık olan bir sahildir. Aynı zamanda Çatalköy Plajı olarak da bilinmektedir. Çatalköy bu plajın bulundugu bölgenin ismidir. Oldukça popüler bir hafta sonu mekanıdır.
 

Alagadi Plajı

Girne'nin 10 kilometre doğusunda bulunmaktadır. Sadece küçük bir kafenin bulunduğu sakin bir plajdır. Bu sakinliği bozmamak adına hiç bir sosyal aktivite yapılmamaktadır. Genellikle yerli halkın tercih ettiği bir plajdır. Tatilden beklentisi deniz, kum, güneş ve dalga sesleri olanlar için ideal bir seçimdir. Ayrıca "Kaplumbağa Projesi"ne ev sahipliği yapmakta ve caretta carettaların (deniz kaplumbağası) özel yumurtlama alanıdır. Kaplumbağaları rahatsız etmemek adına 20:00'da kapanan plajda isteyen ziyaretçilere bu sevimli hayvanlarla ilgili detaylı bilgi verilmektedir. 

 

Girne’nin batı tarafındaki Plajlar

Escape Plajı

Girne şehir merkezinin 5 km batı tarafında yer almaktadır ve Kuzey Kıbrıs'taki en lüks ve en popüler  plajlarından biridir. Yavuz Çıkarma Plajı olarak da bilinir. Girişin ücret karşılığı olduğu bu plajda gelecek ziyaretçilerin memnuniyeti için herşey düşünülmüş. Aracınız ile geldiyseniz otoparkı kullanabilir, açlığınızı gidermek için plajın hemen arkasındaki restaurantta karnınızı doyurabilir, ister çimenlerin üzerindeki puflarda, isterseniz şezlonglarda güneşlenebilirsiniz. Kumsalın hemen yakınındaki küçük adacık sayesinde dalgalardan korunan kumsalda deniz her daim durgun ve çarşaf gibidir. Escape plajı, ince altın rengi kum ve temiz suyu ile güneşlenmek için mükemmel bir noktadır. Aralarında tüplü dalış, Jet Ski, muz, deniz bisikleti ve deniz paraşütünün de yer aldığı farklı türlerde su sporları vardır. Yerli ve yabancı turistlerin yanında halkın en çok tercih ettiği plajlardan biridir.

 Denizkızı Plajı

Denizkızı Girne’nin yaklaşık 10 km batısında bir hotel olup aynı zamanda halka açık ücretli plajı vardır. Bu plajdaki koy ay şeklindedir ve ruzgardan çok fazla etkilenmez. Bu nedenle deniz genellikle dalgalı değildir. Denizkızı plajının aktiviteleri arasında, rüzgar sörfü, paraşütle atlama, su kayağı ve küçük çocuklar için şişme botların yer almaktadır. Plajda bar ve restaurant da hizmet vermektedir.

 

Camelot Plajı

Camelot Plajı, Girne yakınlarındaki Alsancak'ta bulunan antik Lambousa kentinin içerisindedir. U biçimindeki koyda dalgakıran vazifesi gören kara parçaları sayesinde sakin, berrak denizin keyfini sürmek size düşüyor. Kayalık diplerindeki sualtı zenginliğini keşfedebilir, motorlu su sporları yapabilir, bungee-trampoline yapabilir, geniş kumsalda şezlonglarınıza uzanıp güneşlenebilirsiniz. Ayrıca koya ait şık bir restaurantta karnınızı doyurabilirsiniz.

  

Gazimağusa Plajları

Kuzey Kıbrıs Gazimağusa, kilometrelerce uzunlukta kum plajları ile uzun zamandan beri ünlüdür. Bazı plajların sahibi Kuzey Kıbrıs otelleridir ve giriş ücreti alınmaktadır.

 

Palm Beach

Kuzey Kıbrıs'ın doğu sahillerinin göz bebeği olan Palm Beach, Mağusa şehrinin merkezindeki Arkın Palm Beach Hotel'e ait bir kumsaldır. Kuzey Kıbrıs'ta el değmemiş koylar, belediyeye ait plajlar, ücret karşılığı girilen özel plajlar ve otellere ait plajlardan herkes faydalanabilir. Palm Beach konumu itibariyle çok gözde bir kumsaldır. Bir tarafında ziyaretçilere kapıları kapalı olan savaş döneminden kalma terkedilmiş Kapalı Maraş, diğer tarafında ise Gazi Mağusa'nın merkezinde bulunan kalabalık, canlılık ve eğlence. Bu iki zıt manzaranın arasında "savaş"ın yıkıntılarını ve "barış"ın nimetlerini izlerken 15 mil uzunluğuna kadar varan el değmemiş güzellikte, altın kumsala sahip ve tanrıçalara, krallara, kraliçelere ev sahipliği yapmış olan Palm Beach. Anlatılanlara göre, bu kumsallar zamanının kral-kraliçelerini, en zenginlerini ve meşhurlarını ağırlamış ve kumsalın kumları özel olarak Suriye çöllerinden getirilmiştir.

 

Bediz Plajı

Bediz Plajı, Magosa’dan Salamis istikametine giderken yol üzerindedir. Plajın hemen yanında büyük bir piknik alanı da bulunmaktadır. Yerli halk genellikle ailece piknik yaptıktan sonra kalan vakti bu plajda geçirmeyi tercih etmektedir. Salamis harabelerine de çok yakındır. Plajın uzun ve kumlu bir sahili vardır. 
 

Kocareis Plajı

Gazi Magosa’da ünlü Salamis Bay Hotel’in hemen yanında yer alır. Halkın bölgede en çok tercih ettiği plajların başında gelir. Kocareis aynı zamanda küçük bir tatil köyüdür ve barındırdığı bungalowlarla yerli ve yabancı turislere hizmet vermektedir. Plajın kendine ait restoranı ve duş kabinleri de vardır. Jet ski, deniz bisikleti, rüzgar surfü gibi su sporları imkanı sağlanmaktadır.

 

Long Beach Plajı

Bu plaj Salamis Hotel ile Magosa boğazı arasında yer alır.  Magosa’da uzun ve kumlu plajlardan biridir. Plajda çok fazla aktivite yoktur. Tatilden beklentisi deniz, kum, güneş ve dalga sesleri olanlar için ideal bir seçimdir. Kendine has küçük bir restoranı ve plaj barı vardır. Yine bölge halkı tarafından tercih edilen bir sahildir.

 

Mağusa Boğazı

Mağusa'nın Karpaz'a bağlandığı boğaz geçidi olan Mağusa'ya 25km. mesafedeki Mağusa Boğazı özellikle balık restaurantları ile meşhurdur. Bir balıkçı limanı, konaklama imkanı olarak bir tane otel ve o otele ait incecik kum ve berrak bir denize sahip olan küçük bir plaj bulunmakta. Bu güzel denizin keyfini sürdükten sonra Kıbrıs'ın birbirinden güzel deniz mahsullerinin en iyi şekilde servis edildiği bu balık restaurantlarında kendinize enfes bir ziyafet çekebilirsiniz.

 

Glapsides Plajı

Kuzey Kıbrıs'ın doğusunda, Gazimağusa'nın kuzeyinde ve Gazimağusa-Karpaz anayolu üzerinde uzun ve kumluk bir plajdır. Sualtı sporlarına meraklı kişilerin gözdesi olan bu güzel kumsal, seçkin ziyaretçilerine sualtı dünyasının gizemini keşfetme imkanları sunuyor. Doğu Akdeniz Üniversitesi'ne oldukça yakın olan bu plaj, üniversite öğrencilerinin de vazgeçilmezidir. Plaj çevresinde bulunan kamp alanlarından faydalanabilir, sabahları masmavi denizden doğan güneşle beraber balık avlayabilir, altın kumlarda plaj voleybolu oynayabilirsiniz.

 

 

Karpaz Plajları

Altın Kumsal

Dipkarpaz'dan Zafer Burnu'na giderken yolunuzun üzerinde olan bu plaja giderken tabelalara çok dikkat etmelisiniz. Kumsalı işaret eden tabela küçük, yazılar iyi seçilemiyor, ulaşımı da pek kolay değil ve altyapısı da iyi değil ancak bu sebeplerden ötürü belkide hala el değmemişliğini koruyan Kıbrıs Adası'nın en güzel kumsalı.

Mitolojidde aşk ve güzellik tanrıçası olarak bilinenAfrodit'in bir ilkbahar sabahı, durgun olan denizin birden köpüklenmesi ve dalgalanması ile bir deniz kabuğu üzerinde kıyıya adım attığı yerdir. Tanrıçaların yüzdüğü bu denizde, güneşlendikleri bu kumsallarda aynı keyifleri sürerek kendinizi tanrıça gibi hissedebilirsiniz.

Bu kumsalda iki pansiyon dışında hiçbir yapılaşma bulunmamaktadır. Doğa ile başbaşa ve doğanın sunduğu bütün güzelliklerden faydalanacağınız bir şans için Altın Kumsal görülmesi gereken bir yerdir.

Yeşilırmak Koyu

Yeşilin huzurunu arayanlara ismi ile davetiye çıkaran bir koy. Guinness Rekorlar kitabına da girmiş olan "Kıbrıs'ın en büyük asması"nın da bulunduğu bu küçük koy, mavi ve yeşilin güzelliğinde huzuru, sakinliği misafirlerine sunuyor.

 

Karpaz Plajı

Karpaz, Kıbrıs'ın eşekleri ile ünlü, kaplumbağa yumurtlama alanları ve pek çok ören yerine sahip bir yerdir. Zengin bitki örtüsü ve çeşit çeşit çiçeklerin süslediği Karpaz'da, gece konaklamak isteyenler için kumsalda bungalow tarzı evler veya oteller  seçenekler arasındadır. 

trip-rent-a-car-kibris-arac-kiralama

kıbrıs araç kiralama

kıbrıs araç kiralayın

kıbrıs rent a car

kıbrıs oto kiralama

kıbrısta oto kiralama

ercan kıbrıs

ercan havalimanı

kıbrısta ucuz araba kiralama

girne oto kiralama

girne araç kiralama

lefkoşa

magosa

mağusa rent a car

kıbrıs kiralık oto

kktc araç kiralama

kktc oto kiralama

kıbrıs kiralık araba

kktc kiralık araba

en iyi

en ucuz

uygun fiyat

kıbrıs kiralık araba ücretleri

KKTC'nin en ideal ve en güvenilir kurumsal araç kiralama firması.

2019 ve 2022 model araçlarımızın kiralama ücretlerine bakmadan geçmeyin.

Kıbrıs rent a car firmasıyız. En ucuz fiyatlar bizde!

Kıbrıs araç kiralama servisi konusunda 2019 - 2022 model arabalarımızla en kaliteli hizmeti vermekten gurur duyuyoruz.

Arabanızı Kıbrıs 'ta Ercan Havaalanında ücretsiz teslim edelim.

kıbrıs rent a car