Kıbrıs'a nasıl gelinir?

Kıbrıs’a Ulaşım

Kıbrıs’a hava ve deniz yolu ile gelebilirsiniz. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden Kıbrıs’taki Ercan havalimanına günlük tarifeli direk seferler düzenlenmektedir. Ayrıca Türkiye’den Girne ve Magosa’ya gemi ve feribot seferleri de yapılmaktadır. Kuzey Kıbrıs’a Avrupa ülkelerinden birinden gelecekseniz politik nedenlerden dolayı, uçağınız önce Türkiye’de kısa bir iniş gerçekleştirmektedir. Bu sure yaklaşık 45 dakikadır. Kuzey Kıbrıs’ta tatil yapmayı veya Kıbrıs’ı gezmeyi planlıyorsanız, bizim tavsiyemiz uçak yolu gelmektir. Feribot yolculuğuna göre daha rahat, hatta bazen daha da ekonomik olabilmektedir.

Hava yolu ulaşımı Türk Hava Yolları (THY), AnadoluJet, AtlasJet, Onur Air ve Pegasus Hava Yolları seferleri ile sağlanmaktadır. Havayolu ulaşımı, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Antalya, Hatay, Kayseri ve Şanlıurfa havalimanlarından direk uçuş olarak yapılmaktadır ;

Deniz yolu ulaşımı, deniz otobüsleri ve feribotlar ile Alanya – Girne, Taşucu – Girne, ve Mersin - Gazi Magosa limanları arasındaki düzenli günlük seferler yoluyla yapılmaktadır. Deniz otobüsleri, feribota göre daha hızlıdır, yaklaşık 2 saat süren bir gemi yolculuğundan sonra Kuzey Kıbrıs'a ulaşıyorsunuz. Hava şartlarının kötü olması durumunda seferler bazen iptal edilebiliyor. Limana gitmeden önce telefonla bilgi alabilirsiniz. Bu seferlere ek olarak, yüksek sezonda Antalya ve Anamur'dan extra seferler de düzenlenmektedir. Gemi biletinizi son dakika limandan da alabilirsiniz, fakat bizim tavsiyemiz önceden bilet almanızdır. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlari ülkeye turist olarak girerken nüfus cüzdanlarıyla bir ay süreye kadar verilebilen vize ile pasaporta ihtiyaç duymadan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne giriş yapabilirler, ancak bu süreyi geçirmemek gerekiyor, aksi halde hergün için ceza ücreti ödemek zorunda kalınıyor.


Güney Kıbrıs Rum Yönetimi' nin baskılarından dolayı KKTC' ye Türkiye’den hariç direkt uçak seferi yapılamıyor. Ercan Uluslararası Havalimanı ve Geçitkale Havalimanı, sadece Türkiye ve Azerbeycan tarafından yasal havalimanları olarak tanınmaktadır. Yine aynı şekilde 1974 yılında Güney Kıbrıs Rum Yönetimi tarafından KKTC limanlarının tüm dünya gemilerine kapatıldığı ilan edilmiştir. Türkiye bu ilanı tanımamış ve Türk limanlarını serbest ulaşıma açmıştır.

 

Kıbrıs’ta toplu taşımacılık fazla gelişmediğinden, Ercan Havalimanına veya Gemi Limanlarına gelmeden önce mutlaka size karşılayacak birini ayarlamanızı tavsiye ediyoruz. Biz Trip Rent A Car olarak, hem Ercan Havaliman’ına, hem de gemi limanlarına en uygun fiyatlarla ücretsiz kiralık araç teslimi yapıyoruz. Bizi kim karşılayacak diye düşünmeyin, hemen online rezervasyon yapın, tatilinizde araçsız kalmayın

trip-rent-a-car-kibris-arac-kiralama

kıbrıs araç kiralama

kıbrıs araç kiralayın

kıbrıs rent a car

kıbrıs oto kiralama

kıbrısta oto kiralama

ercan kıbrıs

ercan havalimanı

kıbrısta ucuz araba kiralama

girne oto kiralama

girne araç kiralama

lefkoşa

magosa

mağusa rent a car

kıbrıs kiralık oto

kktc araç kiralama

kktc oto kiralama

kıbrıs kiralık araba

kktc kiralık araba

en iyi

en ucuz

uygun fiyat

kıbrıs kiralık araba ücretleri

KKTC'nin en ideal ve en güvenilir kurumsal araç kiralama firması.

2019 ve 2022 model araçlarımızın kiralama ücretlerine bakmadan geçmeyin.

Kıbrıs rent a car firmasıyız. En ucuz fiyatlar bizde!

Kıbrıs araç kiralama servisi konusunda 2019 - 2022 model arabalarımızla en kaliteli hizmeti vermekten gurur duyuyoruz.

Arabanızı Kıbrıs 'ta Ercan Havaalanında ücretsiz teslim edelim.

kıbrıs rent a car