Girne Limanı

girne-limani

Girne Marina veya diğer ismiyle Girne Yat Limanı, Kıbrıs’ın incisi  Girne’nin  içerisinde, Alış veriş merkezlerine yürüyerek 5 dakikada uzaklıktadır. At nalı şeklindeki girintinin arkasında yer alan eski Venedik evleri, alışveriş mağazaları, restorantlar, bar ve eğlence mekanları bulunur. Özellikle yaz akşamları yerli ve yabancı turistlerle dolup taşar. Akşamları canlı müzik eşliğinde nefis balık restoranlarında akşam yemeğinizi yiyebilir, ardından da içeceğinizi yudumlayıp limanın keyfini çıkarabilirsiniz. Girne marina, Girne’nin en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir.

Eşsiz güzelliğe sahip marina,  normal zamanlarda balıkçı kayıklarına ile yaz aylarında ise lüks yatlara ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle her yıl yapılan Doğu Akdeniz Yat Rallisinin de ev sahibidir.

Günümüzde, Kıbrıs'a deniz yolu ile ulaşımda önemli bir yeri olan liman, geçmişte de ana karaya yakınlığından dolayı Girne Kalesi ile korunması arttırılmış ve son şekline Venedik'liler tarafından getirilmiştir. Marina'da bulunan restorantlar önceleri Avrupa ve Anadolu'ya ihraç edilen harnup (keçi boynuzu) ve tuz için ambar olarak kullanılmaktaydı. İngiliz Sömürgesi zamanında ürünlerin ihraç edilmesinde önemli bir yeri olan limana gümrük binası ve bir dalgakıran yapıldı. Günümüzde Marina ofisi olarak kullanılan gümrük binasının ikinci katı 1914 yılında yapılarak son şekline ulaştı. İlk zamanlarda yolcu taşıma amaçlı kullanılan liman, 1991 senesinda Kıbrıs Türk Turizm işletmesine devredilip, gerekli düzenlemelerden sonra Marina İşletmesi olarak hizmete başlatıldı.

trip-rent-a-car-kibris-arac-kiralama

kıbrıs araç kiralama

kıbrıs araç kiralayın

kıbrıs rent a car

kıbrıs oto kiralama

kıbrısta oto kiralama

ercan kıbrıs

ercan havalimanı

kıbrısta ucuz araba kiralama

girne oto kiralama

girne araç kiralama

lefkoşa

magosa

mağusa rent a car

kıbrıs kiralık oto

kktc araç kiralama

kktc oto kiralama

kıbrıs kiralık araba

kktc kiralık araba

en iyi

en ucuz

uygun fiyat

kıbrıs kiralık araba ücretleri

KKTC'nin en ideal ve en güvenilir kurumsal araç kiralama firması.

2019 ve 2022 model araçlarımızın kiralama ücretlerine bakmadan geçmeyin.

Kıbrıs rent a car firmasıyız. En ucuz fiyatlar bizde!

Kıbrıs araç kiralama servisi konusunda 2019 - 2022 model arabalarımızla en kaliteli hizmeti vermekten gurur duyuyoruz.

Arabanızı Kıbrıs 'ta Ercan Havaalanında ücretsiz teslim edelim.

kıbrıs rent a car