gototop
Trip Rent a car

telefon-reservasyon

Tümü Ücretsiz!

  • KKTC Yol Haritası
  • Ercan Havalimanı teslim ve iade
  • 7/24 yol yardımı
  • Bebek veya çocuk koltuğu
  • İlave sürücü
  • Limitsiz kilometre sürüşü
  • "0" (Sıfır) Komisyon
  • Ercan Havaalanı özel park yeri

cyprus030Kuzey Kıbrıs muhteşem güzellikte doğal ve el değmemiş yapısı ve eşsiz tarihi hazineleri ile cennet bir adadır.

Kıbrıs'a tatile gelen kişiler adayı, altın kumlu sahilleri ile, yılda 300 günü aşan güneşli havasıyla, tarihi yapıtları ile ve Kıbrıs'a özgü geleneksel mutfağı ile barış adası olarak hatırlayacaklardır. Kuzey Kıbrıs'ta ilginizi çekecek bir etkinlik mutlaka vardır.

Kıbrıs insanı fazlasıyla misafirperverdir ve bie o kadar da beceriklidir. Yılın belirli zamanlarında kendilerine özgü sergiler, konserler ve müzikli resitaller düzenlemektedir. Bunların çoğu Girne Kalesi çevresinde, Bellapais manastırında veya Magosa bölgesinde bulunan Salamis Harabelerinde yer almaktadır.

Kıbrıs'ta kış çok kısadır ve arlık ayının ortalarından itibaren havalar soğumaya başlar. Gün içinde havalar yine soğuk olmamakla birlikte güneş battıktan sonra soğuk olur. Kışı soğuk olan ülkelerden gelen kişiler için ve yürüyüş yapmayı sevenler için uygundur. Bu nedenden dolayı kışta Kıbrıs'a seyahat etmeyi seçen turis grupları vardır. Şubatın ortası, Mayıs ayının sonuna kadar sürecek olan uzun bir ilkbahar sezonunun başlangıcının habercisidir. Bu dönem Kıbrıs'ın iklik açısından en güzel dönemidir. Tüm bitkiler ve agaçlar çiçeklidir, dağ yamaçlarında ve yol kenarlarında çeşitli türden çiçekli bitkiye rastlamak mümkündür.

Mayıs ayının ortasından itibaren sicaklıklar yükselmeye ve sahiller de ziyaretçileri çağırmaya başlar. Bu dünemden itibaren denize rahatlıkla girilebilmektedir. Su sporları ve scuba diving aktiviteleri de yaygın olarak Kıbrıs sahillerinde yapılmaktadır.

Ekim ve Kasım ayları daha fazla yürüyüş gruplarının veya kiralık araçla adayı gezmeyi sevenlerin aylarıdır. Hava sicaklığı ortalama 20 derece civarındadır ki gezmek ve adayı keşfetmek için idealdir. Aralık ayının gelmesiyle yeni yıl hazırlıkları başlar. Christmas kutlamaları yaygın olmasa da yer almaktadır. Kıbrıs'ta yeni yıl kutlamaları genelikle seçkin restaurantlarda ve otellerde olamktadır.

Kıbrıs'ta 9000 yıllık tarihi yansıtan tarihi güzellikler vardır. Orta çağa özgü kiliseler, dini kaleler ve ingiliz kolonisinden kalma mimari yapıları ile Kuzey Kıbrıs sizi unutulmaz bir tatil deneyimi için adaya beklemektedir.